Javorová skála

Generace Javorové skály

V osmdesátých letech jsme byli mladí a poznávali svět. Díky komunistickému režimu jsme nemohli příliš poznávat svět za hranicemi, ale o to víc jsme mohli poznat lidi a sami sebe. V společenství turistických oddílů bylo ukryto to, co nemohlo být veřejné. Tam jsme každý poznali řadu skvělých lidí, kamarádů, přátel, tam jsme poznali své dobré a slabší stránky.
Pak ale přišly společenské změny, konec studií, práce, rodina. Nyní po 20 letech jsme o mnoho starší, máme stabilizované kariéry, máme své rodiny, děti, někteří jsme hodně cestovali, hodně jsme poznali. A co dál?
Je čas na setkání.

Javorová skála 2012

Milí přátelé, milí účastníci Javorky v 80. létech minulého století.

Náhoda tomu chtěla, aby se postupně se Lída a Kali setkaly na konci roku cestou na Hrad a poté Aleš a Kali na běžkách. Vzpomínat jaké to bylo krásné a pak se rozejít - na to máme čas do domova důchodců. Nyní zazněla myšlenka, co takhle udělat zase Javorku - po 23 letech. Tak jsme se sešli, zamluvili místo konání, kde byla snad jedna z posledních Javorek a pozvali Vás.

A všechno bylo jinak - kvůli problémům s komunikací?? Bylo přihlášených 7, ale možná 11... Pro Sobenský rybník bylo třeba minimálně 10 lidí, tak jsme rezervaci tohoto krásného místa 10 dní před termínem konání zrušili. Následoval pokus o přesun alespoň akce jinam, tedy sokolovna v pěkném místě, ale to nebylo to, co jste chtěli, tedy... Nakonec se Javorka 2012 nekonala.
V plánovaném termínu Javorky jsme se sešli na pikniku u Pafů ve složení Zdena Krejčíková, Paf, Jana, Aleš a já. Prožili prima odpoledne a domluvili, že Javorka patří pod KČT a je třeba ji otevřít pro další, i pro ty zájemce, kteří na Javorce v 80.tých letech nebyli a mají zájem prožít herní víkend mimo Prahu.

Javorová skála 2014

První akce, která je spojená s Javorkou z 80.tých let a kterou připravujeme je společné setkání v infocentru KČT s promítáním filmů, které na Javorce tehdy vznikly.

Pro pamětníky: je to obdoba setkávání v divadélku v Kobylisích.
Termín středa 12.3.2014

Proběhla ještě dvě setkání spojená s promítáním filmů z tradičních Javorek - ve středu 21.5.2014 v infocentru KČT Praha a ve středu 18.6.2014 v Radotíně.

Na podzim jsme prožili první obnovenou Javorovou skálu 2014 ve Zbraslavicích U Starého rybníka, v roce 25. výročí od naposledy pořádané Javorové skály 80tých let.

Víkend 3.-5.10.2014

Těšíme se na další Javorové skály, na všechny, kdo se budou chtít společně setkat, zahrát si hry, prožít víkend společně v přírodě a také se projít po okolí.

Kontakt: skvoroval(at)upcmail.cz

Fotky a vzpomínky ZDE, heslo "javorka"